Gölgelik File Nedir?

Gölgelik file, özellikle güneşin etkilerinden korunmak, sıcaklığı biraz olsun azaltmak, gölgelik bir alan oluşturmak veya rüzgârı kesmek için kullanılır. Bu fileyi bahçelerde, tarım yapılan alanlarda da kullanmak mümkündür. Hatta buralarda doğru kullanıldığında iklimlendirmede yapılabilir. Sert havaların hüküm dürdüğü karlı iklimlerde de dolu veya kar filesi olarak da kullanılabilir. Her boyutta üretimi vardır. Ayrıca gölgelik filelerin birçok renk seçeneği de bulunabilir. Düz modellerin yanında logolu olarak üretilen modeller de bulunur.

Gölgelik File Modelleri

Tarlalar, seralar, parklar, bahçeler, açık hava da bulunan kafe ve restoranlar, balkonlar, teraslar, inşaat alanları, oyun alanları ve daha akla gelen birçok mekân için, uygun boyutta ve örme sıklığında bir gölgelik file bulunabilir. Bu fillerin örme sıklığı dediğimiz bir oranı vardır. Örneğin; %95’lik ,%75’lik, % 55’lik veya %40’lık örme sıklığı ile satılırlar. Ve bunu belirlerken de hangi mekânda kullanılacağı önemlidir. Gölgelik file modellerine baktığımızda gölgelik fileler düz gölgeleme fileleri ya da baskılı gölgeleme fileleri olarak iki çeşitte satılır. Düz gölgeleme filesi satın alınabileceği gibi, üzerinde logo ve baskı bulunan türler de tercih edilebilir.

Gölgelik File Kullanım Alanları ve Avantajları

Gölgelik fileler kullanım alanları oldukça fazla olan ve belli sıklığa göre üretilen filelerdir. Gölgeleme filesi olarak bilinen bu ürünler, özellikle güneşin zararlı ışınlarını en aza indirmek için kullanılır. Çok amaçlı kullanım alanları olduğu için, kullanım alanına en uygun örme sıklığına sahip ürünü alarak kullanabilirsiniz. Peki, daha net bir şekilde incelersek, gölgelik file nedir? Nerelerde kullanılır? Özellikleri ve modelleri nelerdir?

Gölgelik File Fiyatları

Çok fazla kullanım alanı bulunan bu ürünleri satın alırken ve gölgelik file fiyatlarını hesaplarken, metrekaresini doğru bir şekilde hesaplamanız gerekir. Çünkü file fiyatları metrekare cinsinden belirleniyor ancak, file baskılı mı, örme sıklığı yüzdesi ne kadar, ekstra güçlendirilmiş kenarlı bir ürün mü, tüm bu özellikler de fiyatları değiştirecektir. Her türlü ihtiyaca yönelik gölgelik file üretimi yapan firmamızdan güvenle alışveriş yapabilir ve aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Coşkun Branda