Tır Brandası

Yurt içi ve yurt dışı nakliye hizmetlerinin en önemli aracı olan tırlar oldukça fazla özelliğe sahip taşıma araçlarıdır. Dolayısıyla tır brandası da sıradan bir araç için üretilen brandalardan daha nitelikli, koruyucu şekilde imal edilmektedir.

Tırlar genelde oldukça uzun mesafeler kat ettikleri için neredeyse tüm iklim ve çevresel şartlara maruz kalırlar. Yoğun güneş ışığı, yağmur, dolu, toz ve akla gelebilecek her türlü hava olayları ile karşılaşarak yol alan tırlar bunun yanında bölgeler arası mevsim değişikliğinden ötürü aynı sürüş döneminde oldukça zorlu şartlarla mücadele etmek mecburiyetindedir. Bu durumda kullanılan brandaların dayanıklılığı ve kullanım kolaylıkları gibi her türlü özelliği oldukça önemli bir noktadır. Yük transferi sürecindeki iş güvenliği, zaman tasarrufu ve daha pek çok madde için branda tasarımlarının kaliteli ve dayanıklı malzemelerle yapılması ve en kolay şekilde kullanılması, mekanizmaların tır branda tasarımı için mutlaka doğru şekilde yer alması gerekir. Bizler, tüm bu şartları göz önünde bulundurarak yılladır alanında uzman ekibimizle tır brandası imalatı yapmaktayız. İşleyişimiz ve fiyatlarlar ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Normal tır kaplama örtülerinden farklı nitelikte üretilen tır brandaları taşınan malzemelerin güvenliğini sağlamak adına sağlam ve dayanıklı özelliğe sahiptir. Bu nedenle yük taşımacılığında tüm tırlara branda uygulaması yapılmaktadır. Taşınan yüklerin güvenliği açısından branda uygulamasının kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tır brandalarının özellikleri şu şekilde olmalıdır;

  • Su geçirmez yapıya sahip olmalı
  • Yırtılmalara dirençli özel dikişli olmalı
  • Her türlü iklim şartlarına karşı yüksek koruma sağlamalı
  • Toz ve kirlerin geçmesini önleyici nitelikte olmalı
  • PVC ve ip dokuma özelliği bulunmalıdır.

Görüldüğü üzere tır brandalarının taşımış oldukları yükü tam performans koruması için belirli nitelikte üretilmiş olmaları şarttır. Bu anlam geniş piyasaya sahip olan taşımacılık alanlarında branda talepleri oldukça fazladır. Fakat branda piyasasında da çokça çeşitlilik ve malzeme bulunmaktadır. Bu nedenle tır brandalarının kaliteli malzemeden üretilmiş ve özel niteliklere sahip olması gereklidir. Aksi takdirde paslanma ve nem özelliği ile taze veya taze olmayan ürünlerin bozulması ve paslanması söz konusudur.

Coşkun Branda