Su Geçirmez Branda 

Brandalar günümüzde sıklıkla kullanılan ve oldukça kullanışlı ürünlerden biridir. Branda çeşitleri ise kendi aralarında pek çok alternatife ayrılmıştır. Bu alternatifler arasında su geçirmez branda en kullanışlı ve müşteriler tarafından en fazla tercih edilen brandalardandır. Çiftlik, havuz, tarım, çadır, sera ve ev gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygın olan su geçirmez branda hem soğuk hava koşullarına hem de güneşin zararlı ışınlarından ürünleri korumak amaçlı kullanılmaktadır. Aslen günümüzde her alanda kullanılabilirlik özelliğine sahip olan branda sistemleri en çok su geçirmezlik özelliği ile dikkat çekerler. Brandanlar normal naylon vb. örtü kumaşlarından farklı nitelikte üretilirler. Özel üretim içeriğine sahip olan brandalar su geçirmez ve en zor hava koşullarına bile dayanıklıdır. Su geçirmez brandalar ile istenilen alanlar güvenle korunabilmektedir.

 

Su geçirmez özelliği nedeniyle özellikle restoran, cafe ve çay bahçeleri gibi açık mekanların üzerinde tercih edilmektedir. Şeffaf ve farklı renk seçenekleri mevcuttur. Şeffaf su geçirmez brandaları sayesinde hem koruma hem de dışarıyı görme imkânı bulunmaktadır. Dolu, kar ve yağmur yağışı nedeniyle aracını korumak isteyen kişiler bu branda seçeneğini tercih etmektedir. Su geçirmez brandaların kullanım alanları ve özellikleri ise şu şekildedir;

 

  • Çadır ve kampçılık malzemelerinde sıkça tercih edilen malzemeye sahiptir. Hem yağmur hem de mevsimsel tüm dış etkenlere karşı koruma sağlar.
  • Balkon, teras ve kış bahçelerinde bulunan mobilyaların korunmasında oldukça etkilidir. Yazlık ve kışlık olarak kullanılan geniş evlerin bahçelerinde bulunan eşyaların üzerini örtmek için kullanılır.
  • Yük taşımacılığı yapan kamyon ve tırların taşımış oldukları malzemenin korunması için branda kaplaması yapılmaktadır. Araçlara kaplanan brandalar yırtılmaz özelliği ile her türlü iklim şartlarına dayanıklıdır.
  • Kafe, restoran ve otel gibi işletmelerin bahçelerinde açılır kapanır tente sistemleri ile hem otomatik hem de ipli versiyonları ile sık sık tercih edilir. Müşterileri yağmur ve güneş ışınlarından korunması konusunda mekanlara rahatlık sağlar.
  • Halı saha ve spor salonlarında branda kaplaması uygulanarak her mevsim kullanım sağlanır.
  • Depo, imalathane ve fabrikalar için genişletme çadırları kurulmasında oldukça etkin ve ekonomik yöntemler arasında yer alır.

Coşkun Branda