Membran Kaplama

İnsanlar yaşam alanlarında kullandıkları kapılar, mutfak dolapları ev içi dolaplar TV ünitelerinde her zamana suya dayanıklı, çabuk deforme olmayan kaliteli malzemeler kullanmak istemektedir. Bu noktada son yıllarda dikkat çeken membran kaplama ürünler fazlasıyla dikkat çekmekte, sayısız yerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle mutfak dolaplarında sıklıkla karşılaştığımız membran kapaklar yeni nesil mutfakların ilk tercihleri arasındadır. Membran kaplama, PVC membranların tek yüz ham MDF yüzeyinin üzerine preslenerek kaplanması sonucu oluşur.

Membran kapaklar başta mutfak ve banyo dolapları olmak üzere, her türlü dekorasyon ve mimaride kullanılmaktadır. Membran kapakların belki de en önemli özelliği MDF üzerine işlendikten sonra üç boyutlu bir yapı kazanmasıdır bu özelliğiyle şık bir görüntü sunmaktadır. Membran kaplamanın bir diğer özelliği ise bakteri ve sağlığa zararlı madde içermemesi ayrıca temizliğinin son derece kolay olmasıdır. Bu kapaklarda zamanla kenar kısımlarda şişme, kabarma dökülme kesinlikle olmamakta, güneşe ve hava koşullarına karşı son derece dayanıklı ve uzun ömürlü olmasından ötürü birçok alanda tercih edilmektedir. Sizler de firmamızla iletişime geçerek bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Membran Kapakların Özellikleri

Membran kapaklar işlendikten sonra üç boyutlu görünüme sahip olmaktadırlar. Bu nedenle dekoratif olarak kullanılmakta ve kullanıldıkları alanlara şıklık katmaktadırlar. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen özelliğe sahiptirler. Ayrıca oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdürler.  Membran kapaklar tek parça halinde preslenerek uygulanmaktadır. Yani monoblok üretime sahiptirler. Bu sebeple kırılma ve çatlama gibi sorunlar yaratmazlar. Membran kapaklar pencere kaplama sistemlerinde kullanılan PVC kaplama özelliği ile sararma ve solmalara karşı dirençlidir. Bu nedenle membran kapaklarda sararma görülmez. Normalde mutfak dolapları ve banyo dolaplarında sıkça karşılaşılan şişme ve soyulma durumu membran kapaklarda görülmez. Bu nedenle özellikle banyo ve mutfak gibi yüksek nem içeren ortamlarda uzun süre kullanım özelliğine sahiptir. Bu dayanıklılık ve şıklık özellikleri ile birçok mimari tasarımları arasında kullanılan malzemeler arasında yer alır. Membran kapaklar birçok renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. İstek ve talepler doğrultusunda desen çalışmaları yapılabilmektedir. Ayrıca isteğe göre mat ve parlak yapıda da üretimi yapılabilmektedir.

 

Coşkun Branda