Jüt Branda

 

Gölgelik branda olarak bilinen; delikli jüt brandadır. Jüt kumaştan elde edilen brandanın kullanım alanları oldukça geniştir. Yerden herhangi bir destek aldan kullanılabilen branda türüdür. Çevresine geçirilmiş olan halkalar aracılığı ile kullanılacak alana kurulur. Gerilmek suretiyle kurulan bir branda türüdür. Jüt germe brandanın kullanımı pratiktir. İsteğe göre kaldırılıp tekrar kurulabilmesi mümkündür. Delikli yapısı sayesinde şiddetli rüzgârlara karşı dayanıklı olur. Esnek yapısı sayesinde de zorlu hava şartlarında yırtılmaz. Bu malzeme çoğunlukla rüzgârın sert estiği yerlerde tercih edilmektedir.  Jüt Branda asma, germe işlemlerinde güvenle kullanılabilir. Güneşten korunmak için, turistik ve yazlık alanlarda, otel ve havuz üstü kapanmasında, inşaat iskelelerinde, yüksek alanlar ve rüzgârın sert estiği bölgelerde sıklıkla edilmektedir.

Jüt Brandanın daha sağlam olması için kenarlarına 4 cm genişliğinde kemer dikilmektedir. Bu sayede kenarda bulunan metal delikler zamanla açılma yapmaz, branda o deliklerden yırtılmaz. Jüt Branda hava geçirdiği için gölgelik alanlarda sıklıkla tercih edilir. İnşaatlarda malzemelerin düşmesine engel olur ve kötü görüntüyü kapatır.

Jüt brandalar gramaj ve en konusunda değişiklik gösterir. Bu nedenle kullanılacak alana göre seçim yapılmalıdır. Kafelerde, teraslarda, restoran ve otel gibi işletmelerde gölgelik olarak kullanılan jüt brandalar görünüm olarak da kuruldukları ortama şıklık katar. Yeşil, bej ve krem gibi renkleri bulunan jüt brandalar istenilen renk ve ebatta üretilebilmektedir. Güneş ışınlarından koruyan özel bir kumaşa sahip olan jüt brandalar günümüzde sıkça tercih edilen brandalar arasında yer alır. Havuz ve plaj kenarlarında şemsiyelerin rüzgârdan uçmasını önlemek amacı ile de kullanılmaktadır. Ayrıca yüksek ısı geçirmez özelliği sayesinde seralarda ürünlerin güneşin yakıcı ısısından korunmasını da sağlamaktadır. Jüt brandalar inşaat ve şantiyelerde de moloz ve benzeri malzemelerin düşmesini önleme amacı ile kullanılmaktadır.

Yol yapım çalışmalarında da dağlardan ve tepelerden gelen taşların yola düşmesini önlemek amacı ile de kullanılan jüt brandalar oldukça sağlam yapıdadır. Firmamız istenilen her alan için jüt branda üretimi yapabilmektedir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda alan hesaplaması yapılır ve istenilen renkte üretilerek montajı yapılmaktadır.

Coşkun Branda