Gemi Brandaları 

Açık denizlerde aşırı nem ve rüzgâr oluşmaktadır. Gemi içerisini nem ve rüzgârdan korumak amaçlı ise gemi brandaları kullanılmaktadır. Gemi brandaları; sadece rüzgâr ve nemden değil güneşin zararlı ışınlarından da gemi içerisindeki insanları ya da ürünleri korumaktadır. Genellikle geminin üst kısımına ve yan kısımlarına yapılan brandalar oldukça dayanıklı malzemeler eşliğinde yapılmaktadır. Gemi brandaları yırtılmayan, yıpranmayan ve parçalanmayan malzemelerden üretilmektedir. Gemi brandaları gemilerin yük taşımalarında da etkin çözümler sunar. Gemi ve yat koruma brandaları

Müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda istenilen ölçülerde yapılabilir. Gemi brandalarının olası tehlikelere karşı kaliteli malzemeden yapılmış olması gereklidir. Ayrıca kaliteli malzeme ile üretilen branda kullanım ömürleri de uzun olmaktadır. Bu da her açıdan kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde branda kaplama ve çadır sistemleri artık her alanda tasarlanıp kullanılabilen hayat kurtarıcı gelişmelerden birisidir. Gemi ve yat brandaları da bu kategoride kullanıcılarına ekonomik olarak da avantaj sağlar. Koruma alanı yüksek ve ekonomik bir yöntemdir.

 

Brandalar gemilere bağlandıktan sonra iyi korumak amacıyla olumsuz hava şartlarına karşı iyi bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Brandaları doğru kullanmakta oldukça önemli bir husustur. Eğer bir yük gemisine branda bağlanacak ise yük gemiye bindirilmeden brandanın bağlanması gerekmektedir. Taşınacak malzemeler gizlenecek ise büyük boyutlarda ve kalın yapılarda brandalar tercih edilmelidir. Gemi brandaları müşterinin ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Bu anlamda hem kurulum hem de kurulum ve montaj sonrasında destek veren firmamız birçok gemi ve yat branda kaplam uygulamasında bulunmuştur.  Müşteri gemi brandası sipariş ederken geminin hangi bölümlerine branda örteceği, brandanın boyutu ve brandanın şeffaflığı gibi konuları üretecek olan firmaya aktarması gerekmektedir. Bu doğrultuda ön tespitlerimiz ile branda tasarımında önerilerimiz ile de müşterilerimize yardımcı olmaktayız.  Firmamız kapsamında üretilen ve bulunan tüm brandalar gibi gemi brandaları da oldukça kaliteli ürünlerden elde edilmektedir. Gemi brandalarına da istenilen logo işlemleri yapılabilmektedir. Gemi ve yatlar için oldukça ekonomik ve kullanışlı uygulamalardan biri olan gemi brandaları günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Firmamız montaj sonrasın olası hasar ve onarımlarda da müşterilerimize etkin çözümler sunmaktadır.

 

Coşkun Branda