Bölme Brandası 

Bölme brandası imalathane ve fabrika gibi geniş alanların bölmesinde kullanılır. Bahçelerde de sıklıkla kullanılan bölme brandası bölgeye sıcak ve soğuk geçişini de önlemek için yapılmaktadır. Müşterinin isteğine bağlı olarak renk ve boyut seçenekleri mevcuttur. Bölme brandası kendi arasında raylı, perde sistemi ya da sürgülü sistem olarak pek çok farklı çeşide ayrılabilmektedir. Raylı sistem kullanım kolaylığı ile birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf PVC malzemelerinden üretilen bölme brandası soğuk hava depolarında da sıklıkla kullanılabilmektedir. Günümüzde kafelerde, restoranlarda ve lokanta gibi işletmelerin bahçelerinde, alışveriş merkezlerinin teraslarında sıkça kullanılmaktadır. Hem fiyat hem de kullanışlılık açısından birçok avantaj sağlayan brandalar görüntü olarak da bulundukları mekâna şıklık katmaktadır. İstenilen renklerde ve ebatlarda ürete bilinen brandalar içerisinde bölme brandalar daha çok büyük alanlar için tercih edilir. Özellikle yoğun çalışan iş yerlerinde tadilat gibi zorunlulukları ortadan kaldırarak fonksiyonel bir kullanışlılık sağlar.

 

İç mekânın bölünmesini istenilen endüstriyel alanlarda kullanılmasıyla birlikte duvar bölmelere oranla daha avantajlı ve uygun fiyatlı olmaktadır. Bölme amaçlı kullanılan bölme branda sistemleri şeffaf ya da karşı tarafı göstermeyecek şekilde izole biçiminde üretilebilmektedir. Motor yardımı ile hareket edebilen bölme brandalar ise sektörde en fazla tercih edilen branda çeşitlerindendir. Bölme brandaları; istenmeyen koku, sinek, toz, ısıtma maliyetinin tasarrufu için gaz, karşı taraftan gelen toz, şiddetli ses gibi faktörlerden bulunduğu ortamı arındırabilmektedir. Ancak brandanın işlevselliğinin kalitesi üretildiği fabrikaya bağlıdır. Malzemesi kaliteli olan bölme brandalarınım işlevselliği oldukça yüksektir. Bun anlamda kaliteli üretim tekniğimiz ile Çoşkun branda olarak kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz.

Bölme Brandası kullanım alanları

Brandalar birçok alanda kullanılan, fonksiyonel özellikleri ile hayat kurtarıcı niteliğe sahiptirler. Tadilat gerektirmeyen ve kısa zamanlı kurulum özelliği ile işletmeler tarafından sık sık tercih edilir. Bölme brandaları her amaca hizmet edecek şekilde üretilebilmektedir. Bölme brandaların kullanım alanları ise şu şekildedir;

  • Fabrika gibi geniş çalışma alanlarında farklı bölümler arası geçişlerde
  • Depolarda
  • İmalathanelerde
  • Büyük teraslarda
  • Restoran ve Otel gibi işletmelerin bahçelerinde
  • Bazı büyük evlerin bahçelerinde

 

 

Coşkun Branda